Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Як обрати інгалятор?

Якщо ви або хтось із членів вашої родини зіткнулися із захворюванням дихальної системи, хорошим допоміжним засобом на шляху до одужання можуть виявитися інгаляції. На сучасному ринку представлено безліч видів і моделей інгаляторів, в цьому розмаїтті легко розгубитися, якщо не знаєш, що конкретно потрібно шукати. У цій статті ми спробуємо роз’яснити, як вибрати інгалятор для того, щоб процедури з ним приносили максимальну ефективність.

Кожен інгалятор має свої особливі технічні характеристики. Найголовніше, що відрізняє інгалятори між собою, це їх принцип роботи. Існують парові, компресорні й ультразвукові інгалятори.

Парові інгалятори – прилади, які в своїй роботі утворюють великі краплі аерозолю. Як правило, пар в таких ингаляторах має високу температуру, тому парові інгаляції не проводять при лихоманці. Парові інгалятори ефективні при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, знімають набряклість в носоглотці, закладеність носа, виводять накопичення слизу в носових хоанах.

Компресорний інгаляторУльтразвуковий інгалятор

Компресорні і ультразвукові інгалятори розпилюють лікарський засіб на дрібні частинки за допомогою тиску і ультразвуку відповідно. Чим дрібніше частка ліків, тим глибше в нижні дихальні шляхи вона потрапляє при інгаляції. Краплі від 5 до 10 мкм осідають в гортані і вище, 3 – 5 мкм – у трахеї, менше 3 мкм – в бронхах і альвеолах. Тому небулайзери так ефективні в лікуванні трахеїтів, бронхітів, пневмоній. Компресорні інгалятори здатні перетворити лікарський препарат в аерозоль з частинками розміром від 2 до 15 мкм, ультразвукові – до 5 мкм. Також існують прилади з можливістю регулювання розміру часток аерозолю.

При виборі пристрою для інгаляції важливо знати, яким лікарським засобом ви будете користуватися при процедурі. Так, для ультразвукових інгаляторів неможливо використання антибіотиків і гормональних препаратів, оскільки ультразвук руйнує структуру цих медикаментів. В компресорних інгаляторах не використовуються масляні засоби.

Комплектація приладу – ще один важливий критерій вибору. При покупці зверніть увагу на прилад з повною комплектацією, в яку входять маски для дорослих і дітей, мундштуки для рота і носа, чохол для зберігання.

Як правило, діти не дуже люблять процедуру інгаляції через незручність і шум від роботи інгалятора. В такому випадку відмінно підійдуть інгалятори зі зниженим рівнем шуму (ультразвукові взагалі вважаються безшумними пристроями). Якщо немає можливості придбати УЗ-інгалятор через високу ціну, для дітей підійдуть спеціальні дитячі моделі компресорних інгаляторів, які привернуть увагу малюка і дадуть можливість провести повноцінну процедуру в домашніх умовах.

Сподіваємося, що ознайомившись з усіма існуючими типами інгаляторів і проаналізувавши складність захворювання, тип ліків і те, кому потрібно буде робити процедуру, ви зможете обрати найбільш підходящий тип інгалятора, який допоможе скоріше видужати вам чи вашій дитині.

Порівняти