Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Що таке глюкометр?

У разі необхідності частого моніторингу рівня цукру в крові важливо вміти користуватися портативними пристроями для домашнього вимірювання глюкози, щоб контролювати цей показник і не допускати погіршення самопочуття. Такі пристрої називаються глюкометрами. Ці прості в експлуатації пристосування в лічені секунди дозволяють отримати аналіз крові на глікемію.

Глюкометри класифікуються за принципом вимірювання цукру.

Основні види:

  • Фотометричні, які калібруються по цільній капілярній крові і дозволяють визначити вміст глюкози по візуальному методу – глюкоза вступає в реакцію з індикатором, нанесеним на тест-смужку, і колір індикатора змінюється.
  • Електрохімічні – прилади нового покоління, калібровані по плазмі крові, які визначають кількість цукру по тій величині електричного струму, що виділяється в момент реакції глюкози і речовини, нанесеної на тестову смужку. Такий метод називається амперометричним і все частіше застосовується в пристроях портативних глюкометрів.

Щоб почати користуватися приладом, потрібно мати в наявності сам глюкометр (зазвичай прилад виглядає як електронний блок невеликих розмірів з кнопками і дисплеєм), тест-смужки і ланцети для проколу шкіри. Також може знадобитися контрольний розчин для перевірки точності результатів приладу, а також автоматичне проколюють пристрій у вигляді ручки. Повністю інсулінову помпу (набір з усіх складових, необхідних для проведення аналізу на глюкозу поза умовами стаціонару) можна придбати в спеціалізованих магазинах або онлайн на сайтах медичної техніки.

Методика правильного проведення аналізу на глікемію:

  1. Аналіз проводиться натщесерце (за винятком випадків, коли потрібно перевірити реакцію організму на додаткове насичення цукром, наприклад, толерантність до глюкози).
  2. Потрібно ретельно вимити руки і розмістити всі складові, які знадобляться в ході експерименту, на відстані витягнутої руки.
  3. Якщо руки замерзли, варто трохи розім’яти пальці, щоб поліпшити циркуляцію крові.
  4. Тестову смужку потрібно помістити в спеціальний отвір в глюкометр до клацання.
  5. Провести забір краплі крові за допомогою ланцета, попередньо протерши місце проколу антисептиком.
  6. Краплю крові нанести на позначене місце тест-смужки.
  7. Оцінити результат.
  8. Вийняти тест-смужку, після чого утилізувати її та ланцет, бо ці витратні матеріали є одноразовими.

Зазвичай однієї краплі біоматеріалу (до 1,5 мкл) досить для проведення експерименту. Час аналізу залежить від моделі глюкометра, як правило, очікування результатів не перевищує 10 с.

На ринку існує безліч різновидів глюкометрів. Моделі відрізняються за способом вимірювання, можливістю підключення до ПК або смартфону, за обсягом пам’яті для ведення статистичного моніторингу та іншими технічними характеристиками. При виборі глюкометра потрібно оцінити, як часто доведеться проводити аналіз, хто буде його проводити, чи потрібно буде додаткове визначення вміст кетонових тіл в крові. Оцінивши всі ці характеристики, можна підібрати прилад, який стане незамінним помічником в лікуванні цукрового діабету.

Порівняти