Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Різниця між компресорним та ультразвуковим інгалятором

Настання холодної пори року може негативно вплинути на здоров’я, та в цілому похитнути імунітет. Щоб швидше одужати можна використовувати масу способів – від приймання ліків до народної медицини. Один з найефективніших – проведення інгаляцій. У цій статті ми розберемося в відмінностях інгаляторів та їх особливостях.

Небулайзер – це сучасний інгалятор, який допомагає перетворити рідкий розчин в аерозоль. Подібні процедури користуються великою популярністю, оскільки ефективність лікування доведена багатьма вченими. Інгаляції допомагають впоратися з великим списком хвороб – серед яких є бронхіт, ларингіт, фарингіт і пневмонія. Завдяки дробленню рідини на маленькі частинки препарат швидше досягає необхідної ділянки й там осідає. Сприятливий вплив на лімфу формується завдяки ефективній дії препаратів, які доставляються в потрібні ділянки.

Як працює компресорний інгалятор?

Він допомагає лікувати різні захворювання дихальної системи, за допомогою перетворення ліків з рідкого стану в аерозоль. Такий ефект здійснюється завдяки тиску, який створює поршневий компресор. Далі мікрочастинки рухаються по розпилювачу і виходять через насадку. Пацієнт вдихає їх, і вони розподіляються по слизовій оболонці.

Велика частина апаратів оснащена системою розпилення, яку можна регулювати для більш ефективного лікування. При розпилюванні ліків до 3-6 мікрон небулайзер здатний знижувати запалення середньої дихальної системи (тобто лікувати бронхіт).

Компресорні інгалятори можуть застосовуватися для розпилення препаратів різного типу і призначення, тому їх вважають універсальними помічниками в лікуванні захворювань системи дихання.

Як працює ультразвуковий небулайзер?

Чудово підходить для амбулаторного і домашнього лікування, він допомагає не тільки при простудних захворюваннях, а й може запобігти розвитку нежиттю та кашлю. Апарат перетворює рідкі ліки в аерозоль шляхом високочастотного коливання, таким чином досягається розпорошення на мікрочастинки. Аерозольна хмара проходить через розпилювач і насадку, після чого осідає в організмі пацієнта.

Ультразвуковий вплив розщеплює лікарську рідину на дрібні частинки. Таким чином, навіть простудні захворювання вдається вилікувати на перших етапах. Сьогодні ультразвукові моделі користуються більшою популярністю, особливо завдяки тихій роботі та великим градусом нахилу. Їх конструкція дозволяє проводити інгаляції людям з обмеженими можливостями. Існують портативні моделі, які зручно використовувати в будь-якому місці, оскільки вони не прив’язані до електричної мережі.

Переваги та недоліки небулайзерів

Попри те, що обидва апарати допомагають лікувати захворювання дихальної системи, кожен з них працює за оригінальною технологією. Ультразвукові інгалятори мають такі особливості:

 1. З ними можна використовувати ліки різного типу і щільності.
 2. Можуть розпорошити великий обсяг ліків з мінімальними втратами компонентів.
 3. Апарат вимикається самостійно.
 4. Повністю безшумна робота, тому прилад підійде маленьким дітям.
 5. Невеликі розміри забезпечують комфортне використання.
 6. Небулайзер здатний дробити ліки на дуже маленькі частинки.
 7. Його можна використовувати під час сну.

Компресорні небулайзери популярні серед пацієнтів завдяки тому, що вони:

 1. Прості у використанні та мають зрозумілий інтерфейс.
 2. Універсальні – підходять дітям та дорослим.
 3. Економні при розпиленні розчину.
 4. Можуть довго працювати від мережі.
 5. Мають високу продуктивністю.
 6. Підходять для домашнього використання.
 7. Розпилюють ліки різного типу.

Щоб обрати необхідний варіант, проконсультуйтесь попередньо з лікарем, оскільки вибір інгалятора залежить від діагнозу, який був поставлений та індивідуальних особливостей організму.

Порівняти