Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Ортопедичні устілки – коли вони дійсно необхідні?

Наші ноги щодня випробовують більші навантаження й навіть перевантаження. У цей час у Росії близько 20 мільйонів чоловік випробовують ті або інші проблеми з ногами й тому мають потребу в спеціальному взутті або ортопедичних устілках. Категорії людей абсолютно різні, як і проблеми, які вони випробовують. Це люди похилого віку, вагітні жінки, хворі подагрою, цукровим діабетом, що страждають від плоскостопості, люди, що мають скривлення костей стопи, що випирають кісточки, ті, які, з обов´язку служби вынужены проводити багато часу на ногах. Та й просто молоді жінки, які, бажають іти в ногу з модою, часто заробляють болі в ногах і спині ходінням на шпильках.

Ортопедичні устілки – це просте рішення для тих, хто піклується про своє здоров´я й самопочуття. Вони допоможуть стопі зафіксувати правильне положення при ходьбі, зменшити неприємні відчуття, запобігти надмірну утому.
Існують устілки, які можна придбати самостійно, або індивідуальні, зшиті по зліпку стопи кожного конкретного пацієнта, з обліком всіх анатомічних особливостей. Індивідуальні устілки більше кращі, адже їх призначає лікар, вони більше функціональні, відповідно до наявній проблемі, а виходить, їхнє носіння принесе результат.
Процедура зняття зліпка проходить досить швидко. Лікар накладає гіпс, знімає застиглу форму через кілька хвилин, потім робить докладне роз´яснення: яка потрібна устілка, де буде перебувати прокладка для посилення зводу, як вона буде працювати.
Ортопедичні устілки призначаються у випадку плоскостопості, при наявності характерних “шишок” на стопі, подагрі, так називаної “діабетичній” стопі, при вкороченні кінцівки (одна нога коротше іншої), при вагітності, наявності п´яткових шпор, а також різних болях у стопі, в гомілковостопному суглобі, при напрузі, болі в спині.
Залежно від проблеми, призначають і різні ортопедичні устілки. Вони можуть бути твердими, напівтвердими, м´якими, а також профілактичними.

  • Тверді устілки найчастіше виготовлені зі сталі. Такі устілки показані людям з надлишковою вагою, більше 100 кг. Вони втримують стопу у правильному положенні, послабляють біль від напруги зв´язок, знімають тиск на область “кісточки” великого пальця.
  • Напівтверді устілки досить гнучкі, вони послабляють напруга м´яких тканин стопи. Ногам у таких устілках дуже комфортно, стопи не сильно відчувають удари об землю.
  • М´які устілки рекомендуються людям, які страждають від мозоль, натоптышей на підошовній області стопи. Їх часто призначають діабетикам. М´які устілки виготовлені з губчатої або спіненої основи, вони відіграють роль своєрідної подушки для стопи.
  • Окремий вид ортопедичних устілок – профілактичні. Якщо вищеописані устілки допомагають при наявних проблемах, профілактичні устілки повинні допомагати нормальній здоровій нозі уникнути різних проблем. Профілактична устілка підтримує ногу в правильному положенні й тим самим виключаються неприємні наслідки у вигляді болю, мозоль, натоптышей, скривлення, і т.д. Такі устілки контролюють положення стопи, її рух при ходьбі, не допускають ослаблення зводів стопи, стиск.

Будь-які індивідуальні ортопедичні устілки вирішують трохи проблем:

  • запобігають напруга й утома ніг;
  • поліпшують кровообіг;
  • утримують поперечні й поздовжні зводи стопи;
  • знижують навантаження на хребет;
  • попереджають розвиток різних захворювань опорно-рухового апарата;
  • підвищують стійкість при ходьбі.

При необхідності носити ортопедичні устілки коштує урахувати, що, залежно від наявної деформації, можливо, потрібно буде перемінити розмір взуття. Якщо проблема невелика, немає сильно виражених скривлень стопи, то ця проблема не виникне й устілки можна буде підібрати в розмір взуття. Якщо ж є помітні дефермации стопи, що сильно випирають “шишки” або плоскостопість, прийде подбати про те, що потрібно перемінити взуття, і про кожному наступному виборі взуття необхідно буде міряти її тільки при наявності устілок, що корригируют. повинні використовувати такі пристосування протягом усього життя, а діти та підлітки – кілька років.

Порівняти