Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Ортопедичні устілки – допоможуть забути про плоскостопості

За останні кілька сотень років спосіб життя людини значно змінився, у кілька разів зросло навантаження на його стопу. До цього призвели носіння незручного взуття, збільшення росту, маси тіла і тривалості життя сучасних людей.
Часто такі фактори призводять до розвитку плоскостопості – уплощению склепінь стопи. Лікування цього захворювання включає в себе ряд методів, серед яких найбільш значимі лікувальна гімнастика і масаж.
Ортопедичні устілки також відіграють дуже важливу роль.

 

 

Що відбувається при плоскостопості
У здорової людини стопа має два поздовжніх зводу (зовнішній і внутрішній) і один поперечний, які підтримуються за допомогою м’язів і зв’язок. Такі анатомічні особливості дозволяють стопі виконувати амортизуючу (пружну) функцію, тобто вона захищає весь опорно-руховий апарат людини від значних навантажень при ходьбі, бігу та стрибках.
Якщо зв’язкового-м’язовий апарат стопи слабшає, то вона втрачає свою нормальну форму і стає плоскою. При цьому тряску при різних рухах компенсує хребет і суглоби ніг.
Але так як вони не призначені для цього, то виконують функцію, що амортизує погано. В результаті м’язи ніг перенапружуються, а зв’язки значно розтягуються.
Для чого потрібні ортопедичні устілки
Ортопедичні устілки (ортези) – це вдосконалені вкладні устілки для взуття, які призначені для підтримки склепінь стопи і корекції тих порушень, до яких призвело плоскостопість. Також вони виконують такі функції:

  • Сприяють поліпшенню кровообігу в стопах;
  • Підвищують стійкість при ходьбі і стоянні;
  • Зменшують навантаження на гомілковостопні, колінні і тазостегнові суглоби;
  • Перешкоджають розвитку патологічних змін опорно-рухового апарату;
  • Зменшують відчуття втоми в ногах.
  • Завдяки таким властивостям ортопедичних устілок навантаження на стопу розподіляється правильно. Для того щоб людина не відчував дискомфорт при їх носінні, вони повинні бути підібрані ретельно, з урахуванням індивідуальних особливостей.

Як вибрати
Щоб правильно вибрати ортопедичні устілки, необхідно звернутися до лікаря. Він повинен оцінити ступінь і форму плоскостопості Плоскостопість – допоможе лікувальна гімнастика, еластичність склепінь стопи і стан опорно-рухового апарату в цілому. Лікувальні устілки можна підібрати за допомогою декількох способів:

  • Використання відбитка стопи – найбільш простий у виконанні, але менш точний метод, ніж інші;
  • Виготовлення гіпсових зліпків;
  • Отримання комп’ютерних зображень. Людина встає на спеціальну платформу, і на моніторі комп’ютера з’являється зображення стопи. Його кольору на різних ділянках буде відрізнятися один від одного, так як це пов’язано з силою тиску, який стопа робить на прилад.

Ортопедичні устілки виготовляють з полімерних матеріалів або з натуральної шкіри. Остання є найкращим матеріалом для них.
Устілка зі шкіри в процесі експлуатації остаточно формується по стопі і довго зберігає такий стан. Елементи для підтримки стопи і підкладка зроблені з безпечних синтетичних матеріалів.
Тим людям, чия вага перевищує сто кілограмів, рекомендується використовувати жорсткі ортопедичні устілки, які виготовляють із спеціальних пластиків, сталі або графіту. Вони фіксують певні відділи стопи в потрібному положенні і призначаються для корекції виражених деформацій.
Напівтверді устілки виконують з гнучкого пластику і покривних пористих матеріалів (натуральної шкіри, мікропористої гуми, спіненого поліетилену). Основне завдання цих ортопедичних виробів – контролювати висоту склепінь стопи при опорі на неї.
Силіконові устілки завдяки своїй гнучкості легко підлаштовуються під вигини стопи. Поряд з цією перевагою вони мають кілька недоліків, до яких відносяться низькі пружність і зносостійкість і відносно високий вагу.
Через це при тривалій ходьбі м’язи ніг швидко втомлюються.
Залежно від взуття, для якої виготовляються устілки, їх розмір може відрізнятися. Наприклад, ортези, призначені для повсякденного взуття повинні бути більше, ніж ті, які використовують в модельній.
Ортопедичні устілки, які вкладаються в спортивне взуття, спеціально розраховані на підвищене навантаження і підвищене потовиділення. У людей з таким станом, як діабетична стопа, знижена чутливість шкіри, і тому устілка для них має додатковий захист (у більшості випадків трехслойную).
Якщо у людини є шпори п’ят, то він може використовувати спеціальні устілки, подпяточнік яких виконаний у вигляді підкови. Завдяки такій формі знижується ймовірність пошкодження м’яких тканин в області п’яти.
Пацієнти з подагрою Подагра – «хвороба королів» і артритом Артрит – різноманітність форм і ускладнень також застосовують ортопедичні устілки. Це дозволяє зменшити випробовується через хворобу почуття дискомфорту при рухах.
Як правильно встановити устілки
Перед тим як встановлювати ортези, потрібно оглянути взуття зсередини. Якщо в ній є свої устілки, то їх необхідно витягти. Ортопедичні вироби повинні щільно прилягати до підошви взуття.
Якщо вони зміщуються, то за допомогою липкої стрічки їх потрібно міцно зафіксувати.
Після цього необхідно походити або побігати, і якщо устілки підібрані правильно, то людина не зазнає при цьому ніяких неприємних відчуттів. При появі відчуття дискомфорту ортези потрібно поміняти або відкоригувати.
Для того щоб устілки прослужили довго, за ними необхідно правильно доглядати. Їх рекомендується мити спеціальними засобами і сушити без впливу високих температур.
В протилежному випадку устілки можуть втратити свою первинну форму.

Порівняти