Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Інгаляції для дітей: інструкції, поради, рецепти для небулайзера.

В весняно- осінній сезон гострі респіраторні захворювання, нажаль, не є рідкістю. Але найгірше, коли від цього знемагають наймолодші члени родини. В цей час в хід йдуть будь-які можливі засоби, щоб найбільше полегшити біль, страждання дитини і вилікувати хворобу. Інгаляції для дітей – це, мабуть, найефективніша практика прискорити сам перебіг одужання та зняти гостроту всіх симптомів. Для всіх батьків це питання повсякчас стоїть дуже гостро, болюче і багато з них все частіше звертаються до лікування дитячих хвороб дієвими засобами. Як правильно зробити інгаляції дітям і що для цього потрібно використовувати, читайте далі.

Як правильно самостійно зробити інгаляцію дитині?

Інгаляція окреслюється, як лікування всіх респіраторних захворювань шляхом безпосереднього, прямого введення ліків в вогнища запалення дихальної системи. Такий метод лікування вважається найбільш швидким, перевіреним, надійним та безпечним, якщо ви хочете в найкоротші терміни вилікувати свою дитину. Для цього потрібні небулайзери, які позволяють виконувати лікувальну процедуру за допомогою чистої пари, ефірних масел, ліків, трав’яних відварів, тощо.

У сучасному світі існує колосальна кількість подібних приладів, які полегшують процес інгаляцій і застосовуються до дітей різного віку. Достеменних вікових протипоказань для даної лікувальної процедури для дітей немає (крім новонароджених немовлят і дітей до року), важливо лагідно умовити малюка, щоб не налякати його.

Коли все потрібно робити?
Вам неодмінно, обов’язково стане в нагоді інгалятор для дітей, щоб легко, ефективно лікувати будь-які захворювання дихальних шляхів. До захворювань, які добре піддаються лікуванню за допомогою інгаляцій, належать:

 • синусит;
 • тонзиліт (втрата голосу);
 • фарингіт, ларингіт;
 • стеноз;
 • трахеїт;
 • пневмонія;
 • бронхіальна астма;
 • алергія на пилок.

Проведення інгаляції у дітей обов’язково повинно відповідати всім встановленим правилам, які відповідають і наступним рекомендаціям:

 • плануйте інгаляцію так, щоб перерва між їжею і процедурою була не менше 1 години;
 • коли малюк закінчить маніпуляцію- вкладіть його спати;
 • тривалість інгаляції повинна становити не більше 3- хвилин у дітей;
 • ефективний, дійовий курс лікування з інгаляціями повинен бути не менше ніж з 10 сеансів.

Види та категорії інгаляторів:

В залежності від самого захворювання, яке необхідно лікувати, існують й різні типи інгаляторів. Одні з них спрямовані на полегшення та усунення кашлю, інші допомагають нормалізувати дихання у носових пазухах, деякі застосовуються при ангіні, астмі, тощо. До того ж існують і універсальні прилади, які роблять можливим ефективне лікування в домашніх умовах. Перегляньмо найпопулярніший вид серед інгаляторів – компресорний (небулайзер).

Небулайзер.

Сам термін «небулайзер» утворюється від латинського «nebula» і дослівно означає туман, димка або хмара. Поява цього унікального приладу ще в далекому XVIII сторіччі дозволяло перетворити рідину з ліками в аерозоль для виконання інгаляцій. Головна принципова різниця між небулайзером та паровим приладом полягає в тому, що він створює за допомогою аерозольного методу потік мікрочастинок.

Компресорний.

В даному пристрої повітря, що надходить крізь дуже вузький отвір, піддається низькому тиску. Внаслідок цього значно збільшується швидкість повітря, і рідина з камери теж засмоктується в область низького тиску. Тут починається взаємодія ліків з повітряним потоком, розбиваючись на найменші, найдрібні частинки, які згодом потрапляють у найвіддаленіші ділянки дихальних шляхів. Модель “LEVITA”, NewMed (Австрія)

Розчин для проведення інгаляцій.

Щоб інгаляція була ефективною, дієвою, важливо використовувати не просто чисту воду, а спеціально приготовані розчини. Вони виробляються на основі різних лікарських препаратів, список яких надає лікар з інтенсивної терапії. Це можуть бути як бронхіальні ліки, антибіотики, відхаркувальні так і розчини з харчовою содою. Ознайомтесь будь ласка, з чим роблять інгаляції з небулайзером далі.

Бронхолітики.

Дані ліки призначені лікувати бронхи. Максимальний лікувальний ефект бронхолітиків досягається за рахунок того, що найдрібніші частинки досягають до бронхів за допомогою інгаляційних процедур. Сюди належать наступні інгібітори:

Муколітики.

Даний різновид ліків відноситься до відхаркувальних засобів, тих які розріджують слиз. За допомогою інгаляцій з муколітиками можливо ефективно боротися з дуже сильним кашлем будь-якого походження. Ці препарати достатньо добре знімають набряки слизових оболонок, розріджують мокротиння навіть дуже високої в’язкості. Ось з чим можна робити інгаляції:

Антибіотики.

Нажаль, без антибактеріального препарату неможливо вилікувати дуже тривалу хворобу дихальних шляхів (більше 10 днів). Такі ліки допомагають попередити, запобігти проникнення інфекції в глибинні відділи бронхів, вони мають протимікробний характер широкої дії. Серед антибіотиків під час процесу інгаляцій часто використовується наступний препарат:

Лужний.

Лужні розчини інтенсивно допомагають розріджувати мокроту та гнійні виділення з носоглотки. Дана методика інгаляцій відноситься до простих , але дуже ефективних засобів, вона лікує хвороби дихальної системи. Для здійснення інгаляції з мінеральною водою, застосовуйте, наприклад, «Боржомі»:

 • пів-літри мінеральної води розігрійте до температури 45 градусів;
 • вдихайте пару через рот, а видихайте через ніс;
 • тривалість процедури – 8 хвилин, а кількість повторень на добу – до 4 разів;

З чим робити інгаляції?

В залежності від того, яку хворобу ви будете лікувати, виходячи з певних наявних симптомів, існують і різні лікарські засоби, які використовуються для приготування інгаляційних розчинів. Для небулайзера ви можете приготувати лікарські розчини, вдихання парів яких буде ефективно, дієво лікувати такі захворювання, як нежить, вологий/сухий кашель, гайморит, астму, біль у горлі, грип, ГРВІ, тощо. Ознайомтесь далі, з чим можна робити інгаляції небулайзером.

При нежиті:

Для ефективного лікування нежиті і закладеності носа використовуйте спеціалізовані розчини для інгаляцій: «Синупрет», «Нафтизин», «Епінефрин», ще ефективні: «Зірочка», «Піносол». Ознайомтесь із тим, як готувати інгаляційні розчини при нежиті:

1. Евкаліптова чи ялівцева олія: розведіть 14 крапель ефіру в 0,2 л фізіологічного розчину. Для кожної процедури лікування нежиті заповніть в контейнер небулайзера 3 мл отриманого розчину, з повторенням процедури до 4 разів на добу.
2. «Натрію Хлорид»: ампулу з 4 мл препарату заливайте в контейнер небулайзера, попередньо обробіть трубку «Хлоргексидином», дихайте до п’яти хвилин. За добу необхідно зробити не менше трьох інгаляцій.
При бронхіті і сухому кашлі.

Коли зненацька застає бронхіт або довгий сухий кашель, дуже ефективно вам допоможуть інгаляції з відхаркувальними засобами(«Мукалтин», «Лазолван») і мукалітиками. Часто користуються протикашльовими засобами і фітопрепаратами. Використовуються наступні ліки для інгаляції при кашлі:

1. Лазолван для інгаляцій.

 • Склад: основний компонент – амброксол.
 • Показання: для гострих і хронічних хвороб з дуже в’язкою та густою мокротою;
 • Застосування: 2 мл ліків розведіть з 2 мл фізрозчину, робіть процедуру, повторюючи до 4-х разів за добу.

2. «Пульмікорт».

 • Склад: основна речовина – будесонід.
 • Показання: хронічні захворювання легень, гострі запальні процеси дихальних шляхів.
 • Застосування: 1 мг ліків розведіть в 2 мл фізрозчину, повторюйте процедуру до 4-х разів на добу.

При гаймориті:

Щоб полегшити загальний перебіг хвороби і значно прискорити процес одужання при гаймориті без інгаляцій для дітей, нажаль, не обійтися. Тут необхідно використовувати судинозвужувальні препарати, які усувають запальні процеси в носі, полегшують процес дихання. В даному випадку вам добре допоможуть інгаляції з:

1. «Декасаном». Він є антисептичним та дезінфікуючим засобом з противірусною активністю.

 • Склад: декаметоксин.
 • Показання: застосовується під час гнійно-запальних захворювань (тонзиліти, ангіна, гайморит, запалення аденоїдів).
 • Застосування: 2 мл ліків розвести з 2 мл фізрозчину, повторювати процедуру тричі на добу.

2. Сольовим розчином. 3 г морської солі розведіть в 10 мл фізрозчину, готову суміш потім застосовуйте кілька разів на день по 3 мл для 10-хвилинних процедур.
3. Ефірними оліями: змішайте по одній краплі олії розмарину, чебрецю і м’яти, розчиніть в 2 мл фізрозчину, виконуйте процедуру тричі на добу близько 20 хвилин.
При температурі:

Слід повсякчас пам’ятати, що під час підвищенної температури тіла, від будь-яких процедур з інгаляцією краще взагалі відмовитися! Однак все-таки існують виключні ситуації, коли застосування небулайзера можливо. Наприклад, коли у дитини дуже гострий перебіг хвороби і для того щоб підтримати повний ефект терапії, скасовувати інгаляції не можна. Однак, якщо температура все ж піднялася вище 37,5, то будь-які процедури, навіть призначені лікарями, необхідно повністю скасувати.

При астмі:

Щоб лікувати астму за допомогою інгаляцій, використовуйте ліки, що розширюють бронхи.
Рецепти для небулайзера:

Існуює багато рецептів для інгаляцій, які мають широкий спектр дії під час гострих респіраторних захворювань. Тут можна використовуватися такі препарати, як «Тонзилгон», «Прополіс», «Календула». Скористайтеся ними для значного полегшення перебігу хвороби, покращення загального стану організму та швидшого одужання. Щоб дізнатися, як готувати дані розчини для інгаляцій, ознайомтесь з інструкціями, що наведені нижче:

1. З «Хлорофіліптом» необхідні складові та їх застосування:

 • 1 мл спиртової (1%) настоянки листя евкаліпта;
 • Фізіологічний розчин для інгаляцій (10 мл);
 • Все змішайте та використовуйте разову дозу- 3 мл від готового розчину для кожної 20-хвилинної процедури;
 • Застосовуйте від трьох разів за добу.

2. З «Тонзилгоном» (гомеопатичний засіб для інгаляцій на основі хвоща, деревію, кульбаби, ромашки, алтеї та волоського горіха):

 • 2 мл ліків слід додавати до такої ж кількості фізіологічного розчину;
 • Заправляти в небулайзер необхідно 4 мл готової суміші;
 • тривалість процедури інгаляції – до 10 хвилин, з повтореннями на добу до чотирьох разів.

3. З «Прополісом»:

 • 1 мл ліків розведіть в 20 мл фізіологічного розчину;
 • застосовуйте по 3 мл на кожну процедуру інгаляції тричі на день.

4. З «Фурациліном»:

 • одну таблетку препарату розведіть в 100 мл фізіологічного розчину;
 • по 4 мл розведених ліків застосовуйте з інгаляціями до двох разів на добу.

5. З «Календулою»:

 • 1 мл спиртового настою екстракту суцвіть розведіть в 40 мл фізрозчину;
 • Заповніть контейнер в небулайзері 4 мл суміші і виконуйте інгаляцію декілька разів кожен день до повного одужання.
Порівняти