Lorem ipsum dolor sit amet consectetu adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Чому важливо контролювати артеріальний тиск при діабеті?

Безліч ускладнень цукрового діабету, а особливо ураження нирок і очей, можуть посилюватися при відсутності контролю артеріального тиску.

Високий АТ (гіпертензія) вражає до 60% людей з цукровим діабетом. Це негативний вплив на артерії, а в слідстві – високий фактор ризику для розвитку та інших проблем з серцево-судинною системою.
При гіпертензії у людей з діабетом підвищується можливість виникнення атеросклерозу, інсульту, серцевої або ниркової недостатності.
Навіть пре-гіпертензія (120-139 / 80-89) може провокувати підвищення ризику захворювання серця в 2-3 рази.
Показники тиску при СД (норма)
Показники можуть бути різними, залежно від вашого «робочого тиску». В цілому ж 135/85 це межа норми. Верхня межа (135) – це «систолічний артеріальний тиск» або тиск в артеріях (серце скорочується і заповнює артерії кров’ю). Нижня межа – «діастолічний артеріальний тиск», тобто тиск в артеріях, коли серце відпочиває між ударами і заповнюється кров’ю до подальшого скорочення.
Зазвичай високий артеріальний тиск проходить безсимптомно. Тому дуже важливо стежити за ним і слідувати рекомендаціям свого лікаря по підтримці АТ вдома.
При цукровому діабеті, коли показники артеріального тиску вище норми, тільки ваш лікуючий лікар може призначити правильне лікування, залежно від інших не менш важливих показників стану організму. Найчастіше при гіпертензії (при СД) застосовується група медикаментів інгібіторів АПФ (ангіотензинперетворюючого ферменту) або інша група – діуретики.
Не варто орієнтуватися на поради сторонніх людей і займатися самолікуванням. Тільки лікуючий лікар зможе призначити ті медикаменти, при яких побічні ефекти будуть зведені до мінімуму. Деякі медикаменти, що знижують артеріальний тиск, можуть негативно вплинути на рівень цукру в крові.
Як спостерігати за артеріальним тиском вдома?
Цукровий діабет змушує постійно контролювати рівень глюкози в крові. Доводиться вести щоденник самоконтролю, записувати свідчення глюкометра, введену дозу інсуліну і бажано відзначати своє самопочуття при тому чи іншому значенні.
Точно так само потрібно поступати і в разі високого артеріального тиску. Варто обзавестися тонометром і щоденником самоконтролю.
Як правильно вибрати тонометр?
Маючи вдома якісний прилад, можна захистити себе та близьких від розвитку страшного захворювання на ранніх стадіях. Оскільки АТ – величина непостійна і змінюється з кожним ударом серця, важлива наявність тонометра, який максимально точно може здійснити заміри артеріального тиску у звичній обстановці, щоб знати справжній розмах коливань.
Тонометр повинен відповідати таким критеріям:

  • Мати максимальну чіткість вимірювання;
  • Мати довгий термін роботи;
  • Бути максимально надійним;
  • Бути зручним для людини;
  • Відповідати умовам клінічного вимірювання та міжнародним протоколам;
  • Мати додаткові функції і можливості;

Саме всім цим умовам відповідають тонометри виробництва OMRON Healthcare Japan.
Причому важливо, що фахівці світового та українського рівня рекомендують проводити заміри артеріального тиску в домашніх умовах виключно електронними приладами, які пройшли клінічні випробування! Якщо говорити про світовий ринок електронних вимірників, то беззаперечним лідером є корпорація OMRON (ОМРОН).
Вибір тонометра: чому OMRON?
1. Головний параметр, що характеризує вимірювач артеріального тиску, це звичайно ж точність! Надійність і точність медичної техніки OMRON підтверджена Європейською директивою з медичного обладнання 93/42 / ЕСС (MDD) – CE 0197 та міжнародними протоколами клінічних випробувань: AAMI, BHS, IP, ESH.
2. Важливим для користувача є також зручність і універсальність! Тонометри OMRON мають ряд інноваційних технологій, які забезпечують не тільки точність до одиниці, але неперевершений комфорт. Наприклад спеціальна система штучного інтелекту Intellisense (Інтеллісенс), здатна провести два виміри в процесі одного, визначити оптимальну межу нагнітання, а також проаналізувати пульсову хвилю, щоб отримати точний результат навіть при аритмії! Більш того, в автоматичних тонометрах OMRON в комплект поставки входить універсальна манжета (22 – 42 см) і мережевий адаптер. Це робить прилад абсолютно універсальним для кожного в сім’ї або колективі!
3. Доступність і широкий асортимент. В Україні представлений широкий ряд приладів від самих недорогих до самих функціональних, які задовольнять найвимогливіших користувачів. Але при цьому точність не залежить від ціни!
4. Надійність і традиційне японське якість. До виробництва всіх приладів корпорація OMRON пред’являє високі вимоги:

  • Ніяких дефектів.
  • 100% контроль якості.
  • 100% надійність.

Не випадково саме OMRON протягом більше 10 років є офіційним партнером «Всесвітньої Ліги Гіпертонії» (WHL).

Порівняти