Получить информацию о скидках

Правильный уход за стомой!

Місто:

Як обрати інгалятор? - Cтатті

Якщо ви або хтось із членів вашої родини зіткнулися із захворюванням дихальної системи, хорошим допоміжним засобом на шляху до одужання можуть виявитися інгаляції. На сучасному ринку представлено безліч видів і моделей інгаляторів, в цьому розмаїтті легко розгубитися, якщо не знаєш, що конкретно потрібно шукати. У цій статті ми спробуємо роз'яснити, як вибрати інгалятор для того, щоб процедури з ним приносили максимальну ефективність.


Кожен інгалятор має свої особливі технічні характеристики. Найголовніше, що відрізняє інгалятори між собою, це їх принцип роботи. Існують парові, компресорні й ультразвукові інгалятори.

Парові інгалятори - прилади, які в своїй роботі утворюють великі краплі аерозолю. Як правило, пар в таких ингаляторах має високу температуру, тому парові інгаляції не проводять при лихоманці. Парові інгалятори ефективні при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, знімають набряклість в носоглотці, закладеність носа, виводять накопичення слизу в носових хоанах.

Компресорний інгаляторУльтразвуковий інгалятор

Компресорні і ультразвукові інгалятори розпилюють лікарський засіб на дрібні частинки за допомогою тиску і ультразвуку відповідно. Чим дрібніше частка ліків, тим глибше в нижні дихальні шляхи вона потрапляє при інгаляції. Краплі від 5 до 10 мкм осідають в гортані і вище, 3 - 5 мкм - у трахеї, менше 3 мкм - в бронхах і альвеолах. Тому небулайзери так ефективні в лікуванні трахеїтів, бронхітів, пневмоній. Компресорні інгалятори здатні перетворити лікарський препарат в аерозоль з частинками розміром від 2 до 15 мкм, ультразвукові - до 5 мкм. Також існують прилади з можливістю регулювання розміру часток аерозолю.

При виборі пристрою для інгаляції важливо знати, яким лікарським засобом ви будете користуватися при процедурі. Так, для ультразвукових інгаляторів неможливо використання антибіотиків і гормональних препаратів, оскільки ультразвук руйнує структуру цих медикаментів. В компресорних інгаляторах не використовуються масляні засоби.

Комплектація приладу - ще один важливий критерій вибору. При покупці зверніть увагу на прилад з повною комплектацією, в яку входять маски для дорослих і дітей, мундштуки для рота і носа, чохол для зберігання.

Як правило, діти не дуже люблять процедуру інгаляції через незручність і шум від роботи інгалятора. В такому випадку відмінно підійдуть інгалятори зі зниженим рівнем шуму (ультразвукові взагалі вважаються безшумними пристроями). Якщо немає можливості придбати УЗ-інгалятор через високу ціну, для дітей підійдуть спеціальні дитячі моделі компресорних інгаляторів, які привернуть увагу малюка і дадуть можливість провести повноцінну процедуру в домашніх умовах.

Сподіваємося, що ознайомившись з усіма існуючими типами інгаляторів і проаналізувавши складність захворювання, тип ліків і те, кому потрібно буде робити процедуру, ви зможете обрати найбільш підходящий тип інгалятора, який допоможе скоріше видужати вам чи вашій дитині.