Получить информацию о скидках

Правильный уход за стомой!

Тимчасовий графік роботи: Видача замовлень - пн. - пт. з 9.00 до 18.00 Прийом замовлень - Щодня з 9.00 - 18.00
Місто:

Причини сколіозу в дітей - Cтатті

Походження вродженого може бути обумовлене аномаліями розвитку хребта (клиноподібними хребцями і напівхребцями, синостозом остистих відростків), порушенням формування ребер (додатковими ребрами, синостоз ребер), дисплазією попереково-крижового відділу хребта (спонділоліз, люмбалізація, сакралізація).


Випадки набутого сколіозу в дітей, як правило, пов’язані з нервово-м’язовими, метаболічними, пухлинними захворюваннями або травмами. Статичний сколіоз в дитини найчастіше є наслідком родової травми, вродженого вивиху стегна, вкорочення нижньої кінцівки, контрактур колінного і тазостегнового суглобів. Неврогенні сколіози в дітей можуть виникати під впливом дитячого церебрального паралічу, поліомієліту, сирингомієлії, атаксії Фрідрейха, травм спинного мозку та інших патологічних станів. Генез міопатичного сколіозу в дітей може бути обумовлений вродженою м’язовою гіпотонією, м’язовою дистрофією, вродженим викривленням шиї.
В основі сколіозу можуть лежати травматичні деформації вертебральної локалізації (після перелому хребта, торакопластики, ламінектомії), або позахребтової локалізації (після обширних опіків тулуба, емпієми плеври). Нерідко до розвитку сколіозу в дитини призводять такі метаболічні порушення, як рахіт, цистиноз, недосконалий остеогенез, синдром Хантера, а також спадкові захворювання сполучної тканини (синдром Марфана, синдром Елерса-Данлоса), ювенільний ревматоїдний артрит, пухлини хребетного стовпа та спинного мозку, юнацький остеохондроз, нейрофіброматоз.

Однак, незважаючи на різноманіття ідентифікованих факторів, що сприяють розвитку сколіозу в дітей, більшість випадків виникають з невстановлених причин. Відомо, що до розвитку сколіозу у дітей призводить загальна астенія, гіподинамія, порушення постави, неадекватні навантаження на хребет.